Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

NAGRADNI KONKURS POVODOM DANA POBJEDE NAD FAŠIZMOM

Mladi pjevali o slobodi

Na konkurs SUBNOR-a i antifašista Crne Gore za literarne radove pristiglo je 72 iz osnovnih i 82 iz srednjih škola, dakle ukupno 160.

Učestvovao je veliki broj škola, iz skoro svih crnogorskih opština.

Svi pristigli radovi, na vrlo kvalitetan način su opisali predmetnu temu. Iz radova se može zaključiti da crnogorski đaci imaju veoma razvijenu svijest o pojmu slobode. Takođe, vrlo su dobro informisani o tekovinama revolucije i govore o njima sa visokim stepenom uvažavanja.

Takođe, učenici su dobro upućeni u literaturu objavljenu na prostorima bivše SFRJ na ovu temu, odnosno na pisce koji su pisali o NOB-u. Vidi se da učenici čitaju ove knjige, što svakako raduje s obzirom na vremensku distancu.

Radovi pokazuju da učenici veoma cijene pojam slobode, odnosno slobodnog društva u kojem žive i spremni su da daju doprinos slobodarskim tendencijama naše Države, stoji u obrazloženju žirija koji su sacinjavali Radoje Novović, profesor, Zuvdija Hodžić, akademik i Dragan Mitov Djurović, novinar koji je odlučio da:

Tri ravnopravne nagrade dobijaju učenici osnovnih škola: Adžić Maja, VIII razred– JU Obrazovni centar Plužine, Simeon Radulović, VII-3 OŠ „Olga Golović” Nikšić i Tanja Aleksić OŠ „Vukajlo Kukalj” Šekular – Berane

Dvije specijalne nagrade pripadaju: Andrei Čavor, IX-3 OŠ „Drago Milović” – Tivat I Jovani Jeknić VII-3 OŠ” Risto Manojlović” – Kolašin .

Poveljama će biti nagradjeni: Teodora Ilić VII-3 OŠ „Olga Golović” – Nikšić, Marko Kovačević VIII-2 OŠ „Sutjeska” – Podgorica, Jovana Krpović VII-5 OŠ „Sutjeska” – Podgorica, Vuk Tešović, VII-3 OŠ „Olga Golović” – Nikšić i Jelena Mitrić, VIII, JU Obrazovni cetntar – Plužine.

Tri ravnopravne nagrade pripadaju učenicima Srednjih škola: Nikoleti Petković III-6 JU Srednja Ekonomsko-ugostiteljska škola – Nikšić, Nikolini Tomović, SEŠ „Mirko Vešović”- Podgorica i Zagorki Golubović, II-2 JU SSŠ Berane.

Dvije specijalne nagrade dobijaju: Anja Pješivac III-1 JU SMŠ „17. septembar” Žabljak, I Simonida Mirković III-5 JU Prva srednja stručna škola – Nikšić.

Povelje u ovoj kategoriji dobijaju: Ljiljana Bogdanović II razred Gimnazije Plužine, Ilić Aleksandra Ia Gimnazija „Slobodan Škerović” – Podgorica, Anika Petrović, I k Gimnazija „Slobodan Škerović” – Podgorica, Željka Zvicer, IV-8 JU Gimnazija „Stojan Cerović” – Nikšić, i Vukosav Osmajlić, IV-5 JU Gimnazija „Panto Mališić – Berane.

Nagrade će biti uručene 18. juna (četvrtak) u 11 sati u multimedijalnoj sali Doma omladine „Budo Tomović“ – Podgorica.