Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

NAGRAĐENI NAJBOLJI RADOVI OSNOVACA I SREDNJOŠKOLACA NA LITERARNOM KONKURSU "PRED SPOMENIKOM ISTORIJE"

Stavljajući poseban akcenat na razvijanje svijesti crnogorske omladine i antifašističkih ideja, SUBNOR i antifašisti Crne Gore su posebnu pažnju posvetili učenicima.

Između ostalog, jedna od aktivnosti usmjerena njima je i ovogodišnji literarni konkurs povodom 10 godina nezavisnosti i 75 godina od Trinaestojulskog ustanka. Na ovogodišnjem literarnom konkursu SUBNOR-a i antifašista Crne Gore, na temu ''Pred spomenikom istorije'', osnovci i srednjoškolci su pokazali izuzetno interesovanje.

FOTO: NIKOLA ĆUPIĆ

Na ovom konkursu učestvovale su brojne crnogorske opštine, dok su najbolji radovi bili nagrađeni.

Koliko su crnogorski učenici bili uspješni najbolje svjedoči činjenica da je nagrađeno ukupno 8 radova, od čega 6 radova iz osnovnih i 2 rada i srednjih škola.

Predsjednik žirija, Radule Novović, istakao je kvalitet radova crnogorskih osnovaca i srednjoškolaca.

''Može se zaključiti da su svi pristigli radovi na prilično kvalitetan način opservirali predmetnu temu. Takođe, uočavamo da crnogorski đaci imaju razvijenu svijest o pojmu slobode, da su prilično dobro informisani o tekovinama revolucije, o istoriji svoje države i da o ovim temama govere sa visokim stepenom poštovanja'' - navodi Novović.

Novović je zaključio da je konkurs u potpunosti uspio.

Nagrađeni učenici iz osnovnih škola su:

I mjesto - Maša Kilibarda, iz škole ''Olga Golović'' iz Nikšića, sa mentorkom Mirjanom Vujović
I mjesto - Tijana Jovanović iz škole ''Risto Manojlović'' iz Kolašina, sa mentorkom Dragicom Ilinčić

II mjesto - Novica Delić, učenik Obrazovnog centra iz Plužina, sa mentorkom Slavicom Glomazić
II mjesto - Ksenija Radović iz škole ''Sutjeska'' iz Podgorice, sa mentorkom Natašom Brnović

III mjesto - Miroslav Vešović iz škole ''Šćepan Đukić'', čiji je mentor bio Radovan Marković
III mjesto - Jelena Tošić, učenica škola Radoje Tošić, sa mentorkom Snežanom Bujaković

Nagrađeni učenici iz srednjih škola:

I mjesto - Ljiljana Bogdanović, učenica trećeg razreda Obrazovnog centra iz Plužina
II mjesto - David Dukić, učenik gimnazije ''Tanasije Pejatović'' iz Pljevalja

Svečanost na kojoj su uručene nagrade je održana u Domu omladine u Podgorici 08. juna 2016. godine.

Najboljima su nagrade uručili predstavnici SUBNOR-a i antifašista Crne Gore: Prof. dr Ljubomir Sekulić, potpredsjednik, Akademik Zuvdija Hodžić, potpredsjednik, Dragan Mitov Đurović, generalni sekretar, zajedno sa predsjednikom žirija.